Kot  smo vas že seznanili,  je 1. 1. 2016 v veljavo stopila sprememba Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-D), ki je objavljena v Uradnem listu RS, št. 57/2015.

Spremenjen zakon širi upravičence do subvencioniranega kosila učencev.

Od 1. 1. 2016 pripada subvencija za kosilo učencem, ki se redno šolajo, so prijavljeni na kosilo in pri katerih povprečni mesečni dohodek na družinskega člana, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku znaša:

• do 18 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji — subvencija pripada v višini cene kosila;
  • nad 18 % do 30 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji — subvencija pripada v višini 70 % cene kosila;
  • nad 30 % do 36 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji — subvencija pripada v višini 40 % cene kosila.

(besedilo iz okrožnice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport; št 6030-1/2016/1 z dne 5.1.2016)

Starše obveščamo, da bomo podatke o upravičenosti črpali iz baze podatkov (Centralne evidence udeležencev vzgoje in izobraževanja). Tako dosedanjim naročnikom na kosila ni potrebno storiti ničesar. Morebitnim novim naročnikom priporočamo, da prijavo uredite čimprej.