Veseli me, da izkazujete visoko skrb in pripravljenost na šolsko delo v času, ko ne moremo izvajati rednega pouka. Sporočam vam, da se vodstvo šole vse dni intenzivno pripravlja na izvajanje pouka na daljavo, ki ga bomo pričeli v ponedeljek, 23.3.2020.

Menimo, da je napočil čas, da na situacijo začnemo pripravljati tudi vas.

Zavedamo se, da je veliko šolskih pripomočkov ostalo v šoli, zato bodo pri pripravi gradiv učitelji to vzeli v obzir. Navodila in gradiva boste prejemali v spletni učilnici, prvi korak v tej smeri pa boste lahko storili jutri, ko boste na elektronski naslov enega od staršev prejeli podatke za vstop v spletno učilnico.

Dragi starši, čez noč boste postavljeni v vlogo učiteljev svojih otrok. Predlagamo vam, da se na to pripravite:

• razmislite, kako boste logistično pristopili k stvari, posebej, če imate več otrok. Oblikujte urnik dostopanja do računalnika in urnik, ko boste otrokom na razpolago za pomoč.
  • Ne glede na starost otroka spremljajte njegovo delo. Ne verjemite na besedo, da je vse opravil. Naj vam pokaže zapis. Vztrajajte pri tem, da delo opravi po svojih najboljših močeh. Če le ne gre za velike količine besedil, vztrajajte pri tem, da otrok snov prepiše, četudi imate doma tiskalnik. Otroci rabijo vaje za fino motoriko, možgani rabijo dražljaje.
  • Sledite nalogam, ki jih bodo pripravljali učitelji, seveda pa lahko dneve otrokom popestrite tudi z dodatnimi vsebinami.
  • Poskrbite, da so otroci tudi fizično aktivni, a da se ne družijo. Telovadite doma. Šolanje na daljavo ne pomeni presedeti 8 ur pred ekrani – daleč od tega!

Strokovni delavci smo vam na voljo – na daljavo. Prosim vas, da si v tem času NE IZPOSOJATE šolskih pripomočkov od drugih družin in prav tako ne posojate svojih. Fotografirajte gradivo in ga pošljite.

Če boste naleteli na težave ali pa imeli idejo za boljši način dela, nas, prosimo obvestite. Vse predloge bomo pretehtali in glede na možnosti uporabili.

Še naprej naj vaša prvotna skrb ostane zdravje.

Srečno!

Barbara Kragelj Jerič