Dragi devetošolci,

kmalu, v prihodnjem letu, boste postali že srednješolci in gimnazijci. Do takrat pa vas čaka odločitev o nadaljevanju izobraževanja: kam se boste usmerili, kaj vas zanima, kaj bi počeli v svojem življenju?

Želimo vam olajšati odločanje, zato bodo slovenska podjetja po vsej Sloveniji v četrtek, 26. novembra, ob 16. uri drugo leto zapored odprla svoja vrata vam, vašim staršem in učiteljem. Rada bi vam približala manj vidne in znane poklice. Pa nove, zanimive in obetavne poklice, po katerih povprašujejo delodajalci.

Za prijavo na dogodek vam je prvič doslej na voljo novo spletno mesto: danzakariero.si. Na njem lahko kadar koli in povsod, kjer imate dostop do spleta, pobrskate med predstavljenimi podjetji. Izberete tisto, ki ga želite obiskati, in se elektronsko prijavite za obisk, do torka, 24. 11. 2015.

Celoten dogodek je poimenovan Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva. Njegov pobudnik je Gospodarska zbornica Slovenije, v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje in Zavodom RS za šolstvo.

Preberite več o dogodku v obvestilu na spletni strani Zavoda RS za zaposlovanje: Slovenska podjetja bodo mladim spet odprla svoja vrata

Svojo dejavnost bo v naši regiji predstavilo 11 podjetij:

• CPG d.d.  (gradbeni delovodja, gradbeni inženir, voznik, strojnik),
  • GONZAGA – PRO d.o.o., PE Čepovan in PE Nova Gorica (mizar, vodja projektov),
  • GOSTOL – GOPAN d.o.o.   (montažerji, serviserji, ključavničarji, obdelovalci kovin, ličarji, konstruktorji, programer – smer avtomatizacija),
  • HIT d.d.  (kuhar, natakar),
  • Intra Lighting d.o.o.  (strojni tehnik, kovinar, elektrikar elektronik),
  • Kolektor Group (elektrotehnik elektronik, strojni tehnik),
  • Komunala Nova Gorica d.d.  (vrtnar, cvetličar),
  • Mlekarna Planika d.o.o. (mlekar, prodajalec),
  • Salonit Anhovo, gradbeni materiali d.d.  (oblikovalec kovin, strojni mehanik, strojni projektant, smeri kemije – srednješolska in visokošolska izobrazba),
  • Soške elektrarne (elektrotehnik energetik),
  • TKK Proizvodnja kemičnih izdelkov d.o.o.  (kemijski tehnik – laborant, kemijski tehnolog).

Seznam sodelujočih podjetij tudi v drugih regijah si lahko ogledate na http://www.danzakariero.si/seznam-registracij.