V četrtek smo imeli fotografsko delavnico v okviru projekta Popestrimo šolo. Naša skupina se je odpravila v Lig, kjer smo fotografirali vse, kar se nam je zdelo zanimivo.  Na koncu smo bili že pravi fotografi. Imeli smo se lepo. Zelo smo se  zabavali.

Sara Zavec, 9. b

Fotografski popoldan se je izvajal 14. maja, 2015. Izbirala sem med šestimi kraji, kjer bi lahko fotografirala. Izbrala sem si Lig z okolico. S fotografiranjem smo pričeli v Britofu, kjer stanuje tudi naša mentorica Urška Humar Bajt. Tam smo fotografirali vasico ter cerkev, nato pa smo se odpeljali naprej in fotografirali še Lig. Ustavili  smo se tudi pri cerkvi  Marijino Celje, v vasi Bajti in nad Kostanjevico. Nato smo se odpeljali proti Kanalu. V šoli smo v računalniški učilnici slike prenesli na šolske računalnike. Slike smo si z zanimanjem ogledali. Zahvalili smo se mentorici in se odpravili domov. To je bil zame še en nepozaben dan. Naučila sem se, kaj pomeni zlati rez ter spoznala skrite kotičke Liškega.

Tadeja Brezavšček, 6. a

Četrtkovo popoldne smo preživeli v družbi mentorice Polone Lipičar in učiteljice Lorene Zelinšček. S fotografiranjem smo začeli v Levpi pri cerkvi. Najprej nam je mentorica predstavila osnove tehnike fotografiranja. Začeli smo s samostojnim raziskovanjem pokrajine. Po zaključenem obhodu po Levpi smo se odpravili na Sukavec, kjer smo lahko od daleč fotografirali s soncem obsijano Levpo. Pot nas je vodila do cerkve svetega Tomaža nad Kopriviščem. Nazadnje smo se odpravili še v Kal, kjer smo v kamero zajeli še smučišče, čebelnjak in vojaško pokopališče. Dan se je zaključil z izborom fotografij. Za vse je bila to prijetna in zanimiva izkušnja.

Matej Gorjup, 8. a

Sredi majskega popoldneva smo se zbrali, da bi poslikali skrite kotičke vasi Morsko. Nekateri kotički so naju res presenetili, kajti tudi midva nisva vedela zanje, čeprav sva domačina.  Uživala sva in preživela  lep popoldan. Upava, da se bomo še večkrat srečali in družili s prijatelji in si ogledali nove skrite kotičke.

Aleks in Tadej Humar, 9. b

Fotografirali smo zanimivosti vasi Morsko. Po vasi nas je vodil Marko Kacin. Najprej smo fotografirali korita v centru vasi, nato pa smo se odpeljali do vodnega zajetja. Slikali smo potok, ki je izoblikoval zanimive like iz apnenca. Pot nas je vodila do reke Soče in naprej do cerkve svete Ane. Sledil je odhod v šolo, kjer smo slike sortirali. Imeli smo se zelo lepo.

Jernej Vinazza, 6. b