V okviru projekta Popestrimo šolo smo v aprilu organizirali dve dejavnosti povezani s knjigami, in sicer: April –  mesec knjige ter Vrednote in lastnosti slovenskih literarnih junakov.

Prvo delavnico smo izvedli 10. 5. 2015 v šolski knjižnici od 12. 30 do 14. 30. Udeležile smo se je učenke, ki obiskujemo knjižničarski krožek in en učenec. Z nami sta bili učiteljici. Izdelovali smo plakate, katerih vsebina se je navezovala na pomembne datume v aprilu – mesecu knjige. Ti so: 2. 4. – Mednarodni dan knjig za otroke in rojstni dan H. C. Andersena, 20. 4. – Dan slovenske knjige in 23. 4. – Svetovni dan knjige. Plakate smo razstavili v zgornji avli šole, ob njih pa še odpisane knjige iz naše šolske knjižnice, da bi jih lahko učenci po izbiri vzeli zase. Zanimanje zanje je bilo veliko in knjižničarka je bila zelo vesela.

V soboto, 25. 4. 2015, smo se zbrali v šolski knjižnici. Prišli sva dve učenki iz 6. razreda ter šest učencev iz 8. razreda. Z učiteljico smo se pogovarjali o slovenskih književnih junakih, njihovih vrednotah in lastnostih ter avtorjih, ki so jih ustvarili. Nato smo začeli izdelovati plakate o Kekcu, Martinu Krpanu, Kralju Matjažu ter Petru Klepcu. Med delom smo se sladkali z bomboni ter sadjem in poslušali povest o Martinu Krpanu. Obiskala nas je tudi naša ravnateljica. Ko smo zaključili z izdelovanjem plakatov, smo jih razstavili v šolski avli. Ob tem smo se tudi fotografirali, naredili smo nekaj prav posebnih »gasilskih fotografij«. Za dobro delo nam je učiteljica podarila odpisane knjige iz tolminske knjižnice. Dopoldan je bil vesel in zanimiv, naučili pa smo se tudi veliko novega.

Zapisale: Tea Simonič, 7. a, Gaja Čuferli Milošević, 7. b,Martina Pavšič, 6. b, Tadeja Brezavšček, 6. a