Pred božično-novoletnimi prazniki so se na šoli izvajale delavnice. Bil je »veseli« december in takrat nam roka  rada poseže po kakšni sladki dobroti. Pekli  smo piškote, pri tem pa nam je pomagala izučena kuharica Karmen Šuligoj. Ko smo prišli v šolo smo si nadeli predpasnike in se lotili dela. Začeli smo s tehtanjem potrebnih sestavin . Delali smo različne piškote; medenjake,  navadne kekse, piškote z orehi, ježke … Vse sestavine smo pregnetli, da je nastala masa, ki je bila zelo dobra. Ko smo jo zvaljali smo začeli izrezovati različne oblike piškotov; zvezdice, srčke… Sledilo je delo s pečico. Piškote smo dajali v pečico, da so se spekli. Ko so prišli iz pečice so bili še zelo topli in ravno zaradi tega mamljivi za pokušino. Čas je hitro tekel. Bilo je lepo, ustvarjalno in božično obarvano popoldne.

Eva Trampuš, OŠ Kanal

Utrinki