Moja babica je kul, ker se kepa z mano in z mojim bratom. Med kepanjem se je zelo dobro izmikala kepam in naju zadevala.

Gregor Lemut, 5. a

Moja babica Jožica je kul zato, ker z mano igra igrice na telefonu in računalniku. Je edina, ki ima voljo igrati igrice. Poleg tega dela najboljše kakavove palačinke na svetu.

Nik Gabrielčič, 5. a

Ko sem pri njej na obisku, velikokrat pečeva mafine. Skupaj narediva maso in jo vlijeva v modelčke ter jih položiva v pečico. Nonotu pa naročiva, naj jih čez trideset minut vzame ven. Ta čas izkoristiva zunaj. Če je sneg, se sankava, vrtnariva ali pereva avto.

Pia Bavdaž, 5. a

Moja babica je kul, kadar prespim pri njej in se igrava družabne igrice. Pred spanjem mi vedno naredi kakav ali vročo čokolado. Kadar se odpravim spat, mi pripravi termofor in dovoli, da psička Aja prespi pri meni. Pred spanjem se večkrat pogovarjava. Pripoveduje mi zanimive zgodbe iz svojega otroštva.

Špela Pičulin, 5. a

Moji babici je ime Ida. Stara je 65 let. Kul je zato,ker ima vedno smešne ideje. Naprimer, okrasi novoletno jelko s kokicami. Zelo rada plete in pazi na otroke. Vsi jo imamo radi.

Luka Mavri, 5 .a

Pri nas doma radi igramo karte. Igra se imenuje briškola. Pri igri navadno sodelujemo jaz, brat, dedek in babica. Največkrat zmaguje babica, včasih pa tudi jaz. Po igri si razdelimo bonbone. Moja babica jih dobi največ, ker zmaguje.

Klemen Tinta, 5. a

Moja babica je kul, ker včasih peče palačinke. Peče jih bolje kot mama, ker da v maso tudi kakav. Tako nastanejo čokoladne palačinke. Nato jih namaže z nutelo in doda sladoled. Mama tega ne dela, ker je rekla, da to ni dobro zame.

Ker pa so te babičine palačinke tako dobre, je moja babica kul.

Martin Ponikvar, 5. a

Moji babici je ime Cvetka. Kuha dober riž in mineštro. Skupaj rešujeva križanke.

Zelo jo imam rad.

Kristjan Lipičar, 5. a

Moja babica je kul, ker ima vedno, ampak vedno, čas zame. Dela najboljši močnik. Zašije mi vsa oblačila, ki jih raztrgam.

Vasja Jeklin, 5 .a