V petek, 18. 11. 2016, smo prvo šolsko uro v vseh razredih namenili tradicionalnemu slovenskemu zajtrku.

Najprej smo se pogovarjali, zakaj je pomembno, da ohranimo tradicijo slovenskega zajtrka. Ugotovili smo, da je to zato, ker so tako jedli v Sloveniji že pred mnogimi leti. Za zajtrk smo dobili med, maslo, domače mleko, kruh in jabolka, vse pridelano v Sloveniji.

Ob 10.15 so se vsi učenci zbrali v večnamenski dvorani, pevci  pa smo bili tam že pripravljeni na nastop. Zapeli smo pesem Čebelar. Peli smo pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora ob spremljavi štirih harmonik. Na ta dan je cela Slovenija zapela to pesem, da bi se spomnili, kako pomembne so čebele in kako čudovita je naša dežela.

Teja Pavšič in Manca Strnad, 6. a