Obveščamo vas, da novela Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev prinaša novost tudi na področju uveljavljanja subevncije za šolsko prehrano.

Pred novim šolskim letom staršem ne bo več potrebno oddajati vlog za uveljavljanje subvencije za malico / kosilo. Upravičenost do subvencije bo namreč temeljila na pravici do otroškega dodatka, šola pa bo podatke črpala iz baze podatkov na Ministrstvu.

Vlogo za subvencijonirano šolsko prehrano bodo morale ddati samo družine, ki na dan 1.9.2014 nimajo veljavne odločbe o otroškem dodatku.

Še vedno pa se je na šolsko prehrano potrebno prijaviti. Postopek prijave je nespremenjen. Predlagamo, da prijavnico oddate razredničarki do 20.6.2014, po tem datumu pa izključno tajništvu

Prijavnica

Sporočilo Ministrstva (MDDSZ)