Na podlagi ODREDBE O PREPOVEDI ZBIRANJA LJUDI (povezava) vas obveščamo, da bo v času od vključno 16.3.2020 pa do preklica (predvidoma do 29.3.2020) zavod OŠ Kanal zaprt. To pomeni, da v tem času ne bomo izvajali dejavnosti za otroke in učence naše matične šole in vrtca, kot tudi ne podružnične šole in vrtca.

V situaciji, ko država razglasi epidemijo in izredne razmere, je absolutno prvotnega pomena zdravje ljudi. Starši, prosimo, poskrbite za to, da se otroci čim bolj zdravo prehranjujejo, dovolj spijo in pijejo, ter skrbijo za svojo higieno. Ključno je tudi, da čim več časa preživijo na svežem zraku. Upoštevajte navodila o izogibanju šibkejšim, pa tudi sicer druženju z ljudmi.

Nekatere šole se bodo v tem času poslužile poučevanja na daljavo, mi pa bomo iz objektivnih dejstev k situaciji pristopili nekoliko drugače.

Dejstvo je, da nimajo vsi naši učenci možnosti dostopa do svetovnega spleta, kjer bi lahko dobivali gradiva za delo. Prav tako je v posameznem gospodinjstvu več otrok, računalnik pa le eden. Ocenjujemo tudi, da bi za samostojno opravljanje šolskega dela preko spleta učenci tega morali biti vešči, kar pa mnogi niso. Nepošteno se nam zdi v tem primeru zanašati na starše.

Svojim učencem priporočamo, da v času zaprtja šole ponavljate snovi, ki ste jih v letošnjem šolskem letu že obravnavali pri pouku. Čas lahko izkoristite za urejanje zapisov in drugih šolskih potrebščin. V obilici časa, ki ga imate zdaj na voljo, se lahko odločite tudi za opravljanje bralne značke, čeprav se ob začetku šolskega leta nanjo niste prijavili.

Če imate dostop do spleta in ustrezno znanje, lahko na medmrežju poiščete številne vsebine in gradiva za utrjevanje znanja (branje, računanje, angleščina, kolesarski, itd.).

Predvidevamo, da bo v obdobju po zaključku zaprtja šol nastopilo obdobje intenzivnega ocenjevanja znanja. Navodila glede tega še pričakujemo.

Prosimo vas, da spremljate našo spletno stran, kjer vas bomo seznanjali s spremembami in morebitnimi dodatnimi navodili. Hkrati vas nagovarjamo, da informacije, ki jih z naše spletne strani dobite, delite z drugimi starši, ki dostopa do spleta morda nimajo.

Za razumevanje in veliko stopnjo potrpežljivosti se vam najlepše zahvaljujemo. Vsem želimo, da iz trenutne situacije izidemo močni in zdravi.

Barbara Kragelj Jerič

Ravnateljica OŠ Kanal