Na prvi pomladni dan , 21. marca 2018, smo se predstavniki 8. in 9. razreda OŠ Kanal pod mentorstvom učiteljice Suzane Kavčič udeležili osemindvajsetega občinskega parlamenta na občini Kanal ob Soči. Parlament sta letos vodili kanalski osmošolki Mei Vogrič in Staša Zavec, parlamenta pa so se kot vsako leto udeležili tudi predstavniki OŠ Deskle.

Na parlament smo se pripravljali že na šoli. V četrtek, 15. 3. 2018, smo s pomočjo naše mentorice izvedli šolski parlament. Udeležili smo se ga predstavniki vseh oddelkov od 4. razreda dalje. Ugotovili smo, da so bili Slovenci že od nekdaj zelo vedoželjni. Izvedeli smo tudi, da je šolstvo po svetu zelo različno.

Na občinskem parlamentu smo razmišljali predvsem o šolstvu na Slovenskem v preteklosti in danes ter svoje ugotovitve predali županu Andreju Maffiju. Desklani so župana seznanili tudi s svojo željo po učilnici na prostem. Župan se je strinjal, da je to dobra ideja, vendar zaenkrat še ni zagotovil, da jo bodo  uresničili.

Aljaž Gerbec, 8. a