Spoštovani starši!

IZ MEDIJEV smo izvedeli, da se s ponedeljkom, 16.3.2020, do preklica zapirajo vse šole in vrtci v Sloveniji.

Do tega trenutka ŠE NIMAMO URADNIH INFORMACIJ Z MIZŠ, kot tudi ne podrobnejših navodil za ravnanje. Takoj, ko bomo vedeli več, vas bomo s tem seznanili.

Medtem šola in vrtec izvajata že vpeljane preventivne ukrepe, poleg tega pa:

• iz šole in vrtca še bolj intenzivno napotujemo otroke, ki kažejo znake viroznih obolenj(!) in
  • postopoma omejujemo prihode v šolo in vrtec otrokom in zaposlenim, ki imajo starše ali partnerje, zaposlene v Italiji.

Ni zanemarljivo dejstvo, da ima matična šola v Kanalu 237 učencev, matični vrtec pa 82.

Prosimo vas za veliko mero strpnosti in razumevanja, predvsem pa SODELOVANJA. Veliko držav se spopada s situacijo, ki je še pred mesecem nismo pričakovali. Vse, kar lahko trenutno storimo, je, da poskrbimo za svoje zdravje in posledično zdravje vseh.

PONOVNO VAS PROSIMO, DA POSKRBITE, DA OTROCI NE PRIHAJAJO V VRTEC IN ŠOLO, ČE NISO ZDRAVI.

PRAV TAKO VAS PROSIMO, DA V NAŠE PROSTORE NE VSTOPATE ODRASLI, KI NISTE ZDRAVI.

GLEDE NA TO, DA OTROCI V NAŠIH PROSTORIH PREŽIVIJO ZELO VELIK DEL DNEVA, JE ZELO POMEMBNO, DA V ČIM VEČJI MOŽNI MERI PREPREČIMO VSTOP NEŽELENIH VIRUSOV.

V kolikor imate možnost za svoje otroke urediti drugo obliko varstva že jutri, predlagamo, da to storite. Izostanek otrok od pouka boste starši opravičili z zdravstvenimi razlogi.

Želimo vam vse dobro, predvsem pa, da se celotna situacija dobro konča za vse!

Ravnateljica OŠ Kanal

Barbara Kragelj Jerič