Mesec april zaznamujejo kar trije dnevi povezani s knjigami, zato ga upravičeno poimenujemo mesec knjige.

1. 4. je bil rojen danski pravljičar H. C. Andersen in ta dan je bil proglašen za mednarodni dan knjig za otroke, 20. 4. je dan slovenske knjige, 23. 4. pa svetovni dan knjige.

V aprilu se v Sloveniji in drugod po svetu odvijajo razne prireditve, prodaje knjig in številni dogodki povezani s knjigami.

Na naši šoli smo se odločili, da bomo mesec knjige »praznovali« na svoj način.

Pod mentorstvom učiteljice in knjižničarke Zvonke Cigoj smo v šolski knjižnici začele izpisovati pesmi, misli in uganke o knjigah. Izdelale smo tudi razne plakate na omenjeno temo. Plakat o nastajanju knjige pa sta prispevali učenki izbirnega predmeta literarni klub. S tem smo tudi ostale učence želele opozoriti na to, da je mesec april posvečen knjigam.

S plakati smo opremile panoje v spodnji in zgornji avli šole.

Ob razstavi smo v spodnji avli učencem, učiteljem in staršem ponudili veliko število odpisanih knjig iz naše šolske knjižnice. Odziv je bil velik, skoraj vse knjige so že pošle, kar kaže na to, da so knjige, kljub računalnikom in ostali elektroniki, še vedno za nas zanimive.

Naj zaključimo z mislijo, ki nam je najbolj sedla v srce in se glasi takole,

»KNJIGE BI MORALE VODITI K ENEMU OD NASLEDNJIH CILJEV: MODROST, SOČUTJE, RADOST IN KORIST.«

Zapisale: Tea Simonič, Gaja Čuferli M. in Manca Velišček, 8. razred OŠ Kanal