V torek, 7.2.2017, smo na Osnovni šoli Kanal priredili prireditev ob Prešernovem dnevu. Odvijala se je četrto šolsko uro. Proslavo sta vodila Manca Velišček iz 9. a razreda ter Andraž Hvalica iz 7. b razreda.

Sledile so različne recitacije, zlasti Prešernovih pesmi. Ena od teh pa je bila prav posebna. Maja Laščak in Domen Gabrijelčič sta deklamirala pesem Soči pesnika Simona Gregorčiča. Učenci dramske skupine so predstavili Lepo Vido v akciji, delo Andreja Rozmana Roze. S pevskimi točkami je sodeloval otroški pevski zbor OŠ Kanal, učenci prvega razreda pa so pripravili plesno točko.

Prireditev se je zaključila s podelitvijo priznanj za najboljše literarne prispevke v Pedagoški akciji Zveze delovnih invalidov. Knjižne nagrade in priznanja so prejele Lia Levpušček in Veronika Stegel iz 3. b razreda, Nina Pavšič, učenka 6. a, in Ana Vidmar iz 7. b razreda.

Jernej Vinazza, 8. a