Leto je naokrog, devetošolci so odšli, osmošolci pa smo morali najti ključ, da smemo vstopiti v deveti razred.

Tretjo šolsko uro smo se v sredo, 14. 6., osmošolci odpravili v večnamensko dvorano OŠ Kanal. Pričakali so nas učenci in učenke devetega razreda. Razdelili so nas v dve skupini, na fante in punce. Iskanja smo se lotili tako, da smo najprej poiskali namige. V vsaki učilnici smo dobili nekoliko zapletene namige, kot so na primer: desetkrat sto odstotkov je enako pet, higiena je zelo pomembna, če pozabiš kartico in podobno. Najdeni namigi so bile črke, iz katerih smo morali sestaviti besedo. Dobljena beseda nas je popeljala v knjižnico. Ko smo opravili vse naloge v knjižnici, smo lahko začeli z iskanjem ključa. Preiskali smo celotno večnamensko dvorano, nato pa s pomočjo namiga devetošolcev ugotovili, da se ključ skriva pod odrom. Hitro se je vnel boj za ključ. Prav vsi so hoteli skozi majhna vratca, ki so vodila pod oder. Z vhoda so letele blazine, ki so bile tam pospravljene. Vneto iskanje je trajalo kar nekaj časa. Na koncu pa je ena od punc le našla ključ. Sledilo je veselje punc in žalost fantov.

Ampak, da zaključimo, iskanje ključa je samo igra. Pridobljeni ključ pa bo 8. razred uradno prevzel na zaključni prireditvi v petek, 23.6.2017. Vljudno vabljeni.

Jernej Vinazza, 8. a