V torek, 1.9.2020, vas ponovno pričakujemo v prostorih naše šole. Še vedno veljajo ukrepi zaradi razširjenosti Covid 19, zato vas prosimo, da jih upoštevate tudi ob prihodu v šolo in ves čas zadrževanja v šolskih prostorih.

Obveščamo vas, da se šolsko leto 2020/21 prične v torek, 1.9.2020.

Učenci od 2. do 4. in od 6. do 9. razreda pričnete ob 8. uri. Prosimo vas, da počakate na šolskem igrišču. Tam vas bodo prevzeli razredniki

2.a Nadja Pliberšek – vhod D

3.a Lorena Želinšček – vhod C

4.a Nela Šuligoj – vhod D

6.a Tanja Zalar – vhod A

6.b Aleksandra Skrt (nadomešča razredničarko Alenko Šink Mihelj) – vhod A

7.a Irena Hočevar Križnič  – vhod A

7.b Tatjana Stubelj  – vhod A

8.a Marina Seyoun  – vhod A

9.a Ana Kodelja  – vhod A

Podružnična šola:

1.,2.k Anka Jug (nadomešča razredničarko Mojco Bajt)

3.,4.k Milka Zimic (nadomešča razredničarko Sašo Trojer)

Učenci, ki ste doma v Kanalu, v šolo prihajajte tik pred začetkom pouka (razen učencev, ki so vključeni v jutranje varstvo).

V torek, 1.9.2020, imejte s seboj šolske copate, šolsko torbo, peresnico s pisali ter vsaj en zvezek oz. beležko, saj bo pouk potekal po urniku do 12.20. Upoštevajte tudi navodila, ki ste jih prejeli s strani razrednikov ob zaključku šolskega leta 2019/20.

Prav tako obvezno prinesite s seboj ZAPISANE PODATKE STARŠEV OZ. SKRBNIKOV: ime in priimek, telefonske številke in njihove elektronske naslove.

Sprejem prvošolcev:
– v Kanalu ob 10. uri; v športni dvorani (vhod z igrišča),
– v Kalu ob 10.30; pred šolo.

Ob prihajanju v šolo bodo prvošolci v Kanalu uporabljali vhod B.

Šolski prevozi – NE POZABITE NA ZAŠČITNE OBRAZNE MASKE
– zjutraj: prvi šolski prevozi potekajo po starem voznem redu, sicer pa čakamo na vozne rede s strani prevoznikov
– popoldne: odvoz v vse smeri ob 12.30.

Prehrana:
– zagotovljena bo skladno z vašimi prijavami. Izjemoma bodo malico prejeli vsi učenci, četudi nanjo niso bili prijavljeni – VELJA SAMO ZA 1.9.2020.

Jutranjega varstva v torek, 1.9.2020, NE BO.

Podaljšano bivanje bo potekalo po urniku.

Starši! Prosimo, da v skladu s priporočili NIJZ ne vstopate v šolski prostor. Ob prevzemu otroka vas prosimo, da ne zamujate (zamudnino vam bomo zaračunali) in da uporabljate zvonce pri ustreznih vhodih.

Obvestilo za petošolce – odhod v šolo v naravi

Odhod v šolo v naravi na Debeli Rtič je v torek, 1.9.2020, ob 8.10. Zberete se pred glavnim vhodom šole in tam počakate na učitelje spremljevalce: Zorko Zlatoper, Mojca Bajt (nadomešča razredničarko), Alenka Šink Mihelj, Darja Pirih, Danila Rutar.

Po pričetku pouka v šolskih prostorih 7.9.2020 boste učenci 5. razreda uporabljali vhod A.

Vaši razredničarki v šolskem letu 2020/21 bosta Aleksandra Skrt (5.a) in Anka Jug (5.b).

Obvestilo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport staršem pred pričetkom novega šolskega leta

Spoštovani starši,

obveščamo vas, naj v šolo v novem šolskem letu prihajajo zdravi otroci. Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.
  2. Otroku ni bila odrejena karantena.
  3. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.
  4. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če vaš otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2
pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.

V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe.

Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni.

Osnovne informacije o COVID-19

Okužba z virusom SARS-CoV-2 lahko povzroči koronavirusno bolezen 2019 oz. COVID-19. Inkubacijska doba (čas med okužbo in pojavom bolezni) je lahko do 14 dni, povprečno približno 6 dni. Bolezen se najpogosteje kaže z znaki/simptomi okužbe dihal, to je s slabim počutjem, utrujenostjo, nahodom, vročino, kašljem in pri težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka. Pri približno 80% okuženih bolezen poteka v lažji obliki. Pri otrocih je potek bolezni praviloma lažji, tveganje za težek potek in zaplete pa se poveča pri starejših (zlasti starejših od 60 let) in osebah s pridruženimi boleznimi, kot so srčno-žilne bolezni, bolezni pljuč, jeter, ledvic, sladkorna bolezen, imunske pomanjkljivosti ipd. Za težji potek bolezni je značilna pljučnica. Za potrditev ali izključitev okužbe s SARS-CoV-2 je potrebno mikrobiološko testiranje. Okužba s SARS-CoV-2 se med ljudmi prenaša kapljično, z izločki dihal. Za prenos potreben tesnejši stik z bolnikom (razdalja do bolnika manj kot 1,5 m). Okužba je možna tudi ob stiku s površinami, onesnaženimi z izločki dihal. Za preprečevanje okužbe je tako najpomembnejša dosledna higiena rok in kašlja. Podrobna navodila za preprečevanje okužbe in več informacij na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Barbara Kragelj Jerič