Učenci izbirnega predmeta glasbeni projekt so obiskali grob Antona Nanuta v Kanalu, kjer maestro Nanut počiva od 15. januarja 2017. Učiteljica predmeta Mojca Jerončič se je za to odločila, ker je bil gospod Anton Nanut velik zborovodja, rojen v Kanalu 13. septembra 1932. Anton Nanut je bil že kot otrok med drugo svetovno vojno orglar v kanalski cerkvi, ker so njegovega očeta izgnali v taborišče. Z rojstnim krajem je bil povezan tudi v poznejših letih. Bil je ustanovitelj in vodja festivala sodobne glasbe Kogojevi dnevi. V letu, ko je prejel Prešernovo nagrado, je obiskal tudi našo šolo in se srečal z učenci, ki so sodelovali pri slovenski bralni znački.

Po obisku groba so se učenci odšli vpisat v žalno knjigo na občino in napisali sožalne besede.

Matija Koren, 8. a