V četrtek, 26. 9. 2019, smo se po 1. šolski uri zbrali v avli ter odšli po malico. Ko smo jo pojedli ali jo vzeli s seboj, smo se vkrcali na silbus ter se namestili vsak na svoj sedež. V silbusu smo se pogovarjali, nekateri fantje pa so gledali po telefonih. Ko nas je voznik odložil v Gorici, smo odšli vsak na svojo stezo in odtekli prvi poskusni krog. Vsi smo morali napeto poslušati, kdaj bodo poklicali naš letnik. Najmlajša je bila skupina letnik 2009. Pri teku smo morali biti pozorni na luknje v cestišču. Ko smo vsi letniki odtekli svojo progo, smo se odpravili na trg, kjer so nam podelili medalje in dali nagrade. Nato smo se slikali pri parni lokomotivi. Avtobus nas je že čakal na parkirišču. Po končani vožnji je vsak odšel k svoji šolski dejavnosti.

Julija, Nika in Anika, 6. a