V soboto, 8. 11. 2014, je naša šola v sodelovanju s PD Valentin Stanič Kanal gostila 26. tekmovanje Mladina in gore, na katerem je 17 ekip preverjalo svoje planinsko znanje. Udeležbo na državnem tekmovanju, ki bo 10. 1. 2015 v Idriji, si je zagotovila tudi ekipa iz Kanala. Vsem sodelujočim čestitamo in jim želimo obilo uspeha v prihodnje.

Na naši šoli je bilo tekmovanje Mladina in gore. Pred tekmovanjem so se vse ekipe zbrale v avli. Nato smo šli v dvorano, kjer je Nejc Markič na trobento zaigral himno. Plesne skupine so odplesale svojo točko in nas ogrele za tekmovanje. Dobili smo navodila in po skupinah odšli v učilnice.Tekmovanje se je začelo. Vsi smo naprezali možgane, da bi pravilno rešili naloge. Po 45. minutah reševanja je bilo tekmovanje zaključeno. Zaradi psihičnega napora smo bili zelo lačni, zato smo vsi hiteli v jedilnico, da bi našli svoj prostor, kjer bi pojedli “pašto”. Po okusnem kosilu so sledile igre, ki so bile namesto pohoda. Razdelili smo se v štiri skupine. Vsak je navijal za svojo. Po igrah smo si v dvorani ogledali film o Valentinu Staniču. Bil je zelo zanimiv. Sledila je podelitev nagrad.Tri ekipe so se uvrstile na državno tekmovanje, ki bo naslednje leto v Idriji. Med njimi je tudi ekipa naše šole. Tekmovanje je bilo zelo zanimivo. Odšli smo z veliko novega znanja.

Aleks Humar, 9. b