Svet, v katerem živim, mi je všeč in ga ne bi prav veliko spreminjal. Sem zdrav, imam dve sestri in brata ter veliko prijateljev, tako da sem velikokrat dobre volje. Kljub vsemu bi si želel, da bi imel še več prostega časa, malo domačih nalog, svojo sobo in več nedelj, ker smo takrat vsi doma. Rad bi živel v svetu, kjer je vedno poletje, saj so takrat počitnice, gremo na morje in se kopamo v Soči. Želim si živeti v svetu, kjer smo vsi zdravi in se med seboj razumemo.

Tinej Pirih, 3. a

Svet, v katerem želim živeti je svet, v katerem bi vsi imeli službo, veliko denarja, super starše in pridne otroke. Med seboj se ne bi kregali temveč bi se dobro razumeli. Skupaj bi se igrali, potovali, raziskovali in počeli še druge zanimive stvari. Otroci bi domov prinesli lepe ocene, starši pa bi bili veseli in pripravljeni na nove dogodivščine.

Če bi se potrudili, bi bil svet lepši.

Lana Ferlinc Fikfak, 3. a