V nedeljo, 25.9.2016, se je skupina učencev Osnovne šole Kanal odpravila v Planinski dom pod Ježo, katerega upravlja Planinsko društvo Valentin Stanič Kanal, kjer se je odvijala prireditev »Slovenija planinari«.

Dogodek se je izvajal znotraj evropskega tedna športa 2016. Program je potekal čez celoten dan, in sicer od 8.00 do 16.00. Najprej ste si lahko ogledali etnografski muzej na Kambreškem, sledil je pohod po bližnji okolici, potem je bila pri planinskem domu organizirana sv. maša, kasneje pa kulturni program, ki smo ga sooblikovali tudi učenci OŠ Kanal in OŠ Deskle. Kanalski osnovnošolci smo se predstavili z recitacijo (Maja Laščak), s harmonikama(Pia Likar in Jakob Ipavec) in s pesmijo ob spremljavi na kitari (Hana Pirih in Aleks Pavlin). Po koncu kulturnega programa je sledilo druženje in ples.

Maja Laščak, 9. a

Utrinki