V četrtek,  7.2.2019,  smo imeli na naši šoli v večnamenski dvorani proslavo ob kulturnem prazniku.
Jana Gabrijelčič in Nina Petrevčič iz 6. b razreda, ki sta povezovali program, sta prireditev pričeli  z razmišljanjem  o pomenu Franceta Prešerna in kulture in med prireditvijo prebirali odlomke o življenju in delu Franceta Prešerna.
Nastopili smo pevci in pevke mladinskega pevskega zbora, ki ga vodi Mojca Jerončič ob klavirski spremljavi Mirjam Furlan. Zapeli smo Zdravljico in v nadaljevanju programa še dve pesmi. Učenca 6. a razreda Aleks Romare in Milorad Barudžija sta nastopila z recitacijo Ide Semenič Kaj je kultura.
Trije učenci iz 2. razreda so deklamirali otroško pesem, učenci 8. a razreda pa  Prešernovo  Povodni mož. Sledil je nastop otroškega pevskega zbora. Nato sta prišli na oder Nika in Manca iz plesne skupine Dolls. Po plesnem nastopu sta pesem Soči deklamirala učenca 9. a razreda Aljaž Gerbec in Larisa Dugar.
Sledila je podelitev knjižnih nagrad Pedagoške  akcije delovnih invalidov. Učenci so bili nagrajeni  za likovne in literarne prispevke.  Nagrade so prejeli: Ela Šuligoj, Ula Švab, David Berginc, Katarina Ipavec, Hana Goljevšček in Špela Pičulin. Nagrade je podelila gospa ravnateljica Milka Zimic.
Glavno sporočilo proslave je bilo: kultura sem jaz, si ti, smo mi vsi.

Katja Škrlec, Maša Tia Komac 7. a