V petek, 21. 12. 2018, se je v večnamenski dvorani Osnovne šole Kanal odvijala proslava ob zaključku starega leta in v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti.

Kot se za tako prireditev  spodobi, je na začetku otroški pevski zbor zapel našo himno Zdravljico. Nadaljevala sta šestošolca Vita in Tilen, ki sta proslavo vodila. Pojasnila sta, zakaj pravzaprav praznujemo dan samostojnosti in enotnosti. Nastopili so učenci petih, prvega, četrtih, tretjih in višjih razredov. Ne smemo pozabiti na skupino dečkov in ene deklice, ki so zaplesali break dance. Najmlajši so zapeli in zaplesali in hkrati na odru postavili snežaka, učenci tretjega razreda so z dramatizacijo pokazali, zakaj je smreka zelena tudi pozimi. V drugem delu prireditve smo prisluhnili še mladinskemu pevskemu zboru, ki se mu je pridružil pevski zbor učiteljic in vzgojiteljic naše šole. Skupaj so zapeli pesem Snežna noč. Devetošolec Aleks Pavlin je zapel in zaigral na kitaro pesem Na božično noč. Zadnja je bil na vrsti še plesna točka sedmošolk Mance in Nike. Prireditev sta zaključila voditelja programa z lepim nagovorom.

Proslavo smo spremljali vsi učenci šole, učiteljice in gospa ravnateljica. Vsem je bila všeč, saj ni bila dolgočasna in se je veliko dogajalo, od recitacij, petja do plesa.

Matija Perše, 6. a