Učenci 5. razreda so začeli šolsko leto zelo prijetno. V lepem sončnem vremenu so na Debelem Rtiču preizkušali  svoje plavalne veščine, spoznali marsikaj zanimivega  in utrjevali prijateljstvo. Res lep začetek šolskega leta!

Preberite, kaj jih je v šoli v naravi navdušilo.

Ogled Pirana

Na poti do Debelega Rtiča smo se najprej ustavili v Piranu. Tam smo si ogledali akvarij. Na steklo  so bili nalepljeni listki s sliko in imenom živali, ki je bila v bazenu. Najbolj mi je ostala v spominu rdeča morska zvezda in majhen morski pes.

Nato smo se sprehodili po ozkih ulicah do cerkve svetega Jurija. Z vrha obzidja smo si ogledali majhne hiše s položnimi strehami. Potem smo se odpravili na Tartinijev trg, ki je dobil ime po slavnem violinistu  G. Tartiniju. Z avtobusom smo se odpravili naprej, do Debelega Rtiča, kjer smo se nastanili v hotelu Bor. Bilo je lepo.

Špela Pičulin,  5. a

Sečoveljske soline

V sredo smo se z avtobusom peljali v Sečoveljske soline. Tam nas je sprejel vodič Daniel. Najprej nam je pokazal solne bazene. Hodili smo po lesenem mostu in opazovali nekatere ptice, ki so se privadile na slano okolje. Nekatere tudi tam gnezdijo. Sprehodili smo se do  zgradbe, v kateri je bila nekoč mizarska delavnica. V lepo preurejenem prostoru smo si ogledali film o solinah. Nato smo odšli še v drug prostor, kjer smo videli razstavo soli iz drugih delov sveta. Ko smo si vse ogledali, smo v trgovinici poizkusili in kupili še slano čokolado. Nato smo se vrnili na Debeli Rtič.

Katja  Škrlec, 5. a

SPOMINI NA POLETNO ŠOLO V NARAVI

Na vprašanje, kaj jim je najbolj ostalo v spominu, so učenci 5. razreda odgovorili zelo različno.

Ko smo si z obzidja ogledali Piran.

Akvarij z morskimi živalmi, še posebej morski pes.

Soline, kjer sem poizkusil in kupil slano čokolado ( je dobra).

Ko smo skakali v bazen.

Vzdržljivostno plavanje, ker sem bil drugi.

Ko sem prvič plavala kravelj.

Ples norih frizur, pa čeprav nismo zmagali.

Sprehod z vrtnarko, ki nam je predstavila rastline v parku.

Učenci 5. razreda OŠ Kanal