Pot smo začeli v Kanalu. Po krajši vožnji smo prispeli v Piran. Tam smo pomalicali in se sprehodili po mestu. V akvariju smo si ogledali različne morske živali: morskega psa, morske zvezde in ribe različnih velikosti. Ustavili smo se tudi na Tartinijevem trgu.

Jan

Na list smo morali narisati pet živali, ki smo jih videli v akvariju. V spominu mi je najbolj ostal morski pes.

Emil

V sobi smo tri deklice: Zoja, Sara in Eneja. Ko se zjutraj zbudimo, se s sosedi pogovarjamo.

Mi smo soba 206.
Radi spimo prav zares.
Naredimo kar nam rečejo,
a mi se radi hecamo.
Iskali smo zaklad,
zabavali smo se takrat.

Tian, Tilen M., Matija P.

Mi smo soba 203,
danes na plaži smo bili.
Tam školjke smo iskali
in tiho se smejali.
Na skali razstavo smo imeli,
leščurji so zapeli.
Za sabo spominke smo vzeli
in na Debelem rtiču lepo smo se imeli.

Val, Kevin, Žan B.

V sobi 204 se zabavamo Jernej, Anže in Rene. Zjutraj nas zbudi ena od učiteljic. Nato imamo jutranjo telovadbo. Potem pospravimo sobe, ki jih učiteljici ocenita. Danes smo po zajtrku imeli lov na zaklad. Potem smo odšli plavat. Popoldne smo raziskovali obalo. Tokrat smo plavali v notranjem bazenu, ker smo se pripravljali na srebrnega delfinčka.

Petošolci vam sporočajo

Imamo se lepo. Plavamo v morju in bazenu. Obiskali smo že Piranski akvarij in si ogledali mesto. Vrtnarka nam je pokazala rastline iz našega parka, ki jih še nismo poznali. Zaplesali smo odštekani ples, iskali skriti zaklad.

Zobe umivamo,

sobe pospravljamo,

malo telovadimo

in veselo plavamo.

Pošiljamo vam morske pozdrave iz šole v naravi.