Aneja Lango je učenka 8. a razreda OŠ Kanal. Je vodja kotalkarske skupine Power and spid. V prostem času teče, jaha, igra klavir, je igralka, hodi k verouku, deklamira pesmi, je prostovoljka v društvu ŠKD Levpa, pleše pri skupini Dolls … Stara je 13 let.

Kdo so člani tvoje ekipe?

Člani moje ekipe so: Julija in Nika Lango, ko bosta malo starejša, pa še Jurij in Kris Lango. Priključijo se včasih še otroci iz sosednjih vasi, ki tudi radi kotalkajo. Treniramo dvakrat tedensko, otroci iz sosednjih vasi pa enkrat tedensko.

Kako je ekipa nastala? Kako ste prišli na to idejo?

Na to idejo smo prišli zelo preprosto. Hoteli so, da bi  naredili točko za mušje dirke. Želeli so, da bo predstava adrenalinska, zabavna, vesela, polna mladosti in razigrana. Zato sem prišla na idejo, da bi v točko vključili kotalkanje in tako popestrili točko. Zbrala sem še ostale člane, ki so bili takoj za. Po prvi točki smo ugotovili, da moramo s to dejavnostjo nadaljevati in tako je skupina ostala.

Ali ste se prijavili na kakšno tekmovanje?

Bili smo že na več tekmovanjih. Šlo nam je zelo dobro. Tekmujemo v skupini, dvojicah in s solo nastopi.

Kje vse deluje vaša skupina?

Deluje v lokalni skupnosti in na prireditvah, ki jih organizira ŠKD Levpa.

Koliko časa že obstaja vaša ekipa?

Naša ekipa bo letos praznovala 3. obletnico delovanja.

Ali ste imeli kaj težav pri organizaciji?

Velikokrat se kaka stvar zaplete ali naletimo na oviro, probleme smo do sedaj vedno uspešno rešili.

Kaj se je zgodilo na stezi na zadnjem nastopu?

Naša plesalka je med obratom padla, a padca na srečo nobeden ni videl, zato to ni vplivalo na odločitev sodnikov.

Hvala za odgovore.

Pogovarjali sta se: kotalkarica: Aneja Lango