Nika Koren je učenka 8. razreda v OŠ Kanal. Že pet let trenira cheer ples in s skupino dosega odlične rezultate.

Pri katerem klubu treniraš?

Treniram pri plesni skupini Dolls v Novi Gorici, ki ga vodi Marina Popovič.

Kolikokrat na teden imaš treninge in kaj počneš v prostem času?

Treninge imam 3-4 krat, včasih tudi 5-krat na teden, od ponedeljka do petka po dve uri, med vikendi pa 3-4 ure. Sicer je prostega časa zelo malo, ker je treba poskrbeti za šolo in ostale obveznosti, zato ga večino preživim z družino, sorodniki in mojima ljubljenčkoma, velikokrat pa preživljam čas s prijateljicami.

Letos ste se udeležili evropskega prvenstva. Kje je potekalo in kakšen uspeh ste dosegli?

Potekalo je v Helsinkih na Finskem, junija in v začetku julija 2018. Dosegle smo 6. ter 3. mesto, kar je naš najboljši dosežek do sedaj. Vse smo zelo ponosne.

Kakšni se ti zdijo Helsinki?

So zelo lepo mesto, čeprav ni veliko znamenitosti. Ker so na severu, smo bili kljub poletju v bundah, saj je bilo zelo mrzlo. Meni bo ostalo mesto v lepem spominu.

Ste dosegle še kakšen uspeh?

Dosegle smo že več naslovov državnih prvakinj, podprvakinj, več prvih mest na ostalih tekmovanji.

Kakšni so odnosi med vami, soplesalkami?

Glede na to, da nas je približno 20 in imamo različne karakterje, se odlično razumemo, si pomagamo, postale smo kot ena velika družina. Družimo se tudi v zasebnem življenju.

Kdaj začnete in kdaj končate sezono?

Sezono začnemo že zelo zgodaj, okrog 15. avgusta, takrat se začnejo priprave (vaje za moč raztegovanje, tehnika). Takrat imamo treninge dopoldne, ko začnemo s šolo, pa popoldne.

Končamo z evropskim prvenstvom, letos je bilo to 3. julija. Tako imamo zelo malo počitnic, a jih izkoristimo 100%.

Želimo ti še veliko uspehov.

Z Niko Koren sem se pogovarjala Leila Škodnik, 8.a